Artyści

Karina Czernek


Od ponad 20 lat tworzę obrazy w malarskiej technice własnej, dziękiktórej osiągam efekt przenikania płaszczyzn. Bawię się łączeniemtechnik, eksperymentuję, poszukuję nowych rozwiązań. Uważam, żetechnika ta dobrze koresponduje z głównym tematem moich prac, którymjest kobieta i dotyczące ją problemy. Stosowana przeze mnie technikapomaga mi w wydobyciu i podkreśleniu wyjątkowej natury kobiet. Pewnapoetyckość mojego malarstwa niesie ukryte treści. Efektniedopowiedzenia, liryczny klimat, który pragnę uzyskać dziękizastosowaniu nakładanych na siebie półprzeźroczystych, częściowozasłaniających dolne warstwy tkanin, mają potęgować aurętajemnicy, która kobiety otacza. Zagadnienia tematyczne mojegomalarstwa są odzwierciedleniem autorskich przemyśleń związanych zestereotypami kobiecego piękna. Poruszam tematy związane z problemsamoakceptacji, poczucia wolności i dążenia do ulotnego ideału. Tomój sposób na radzenie sobie z akceptacją własnego starzenia się iprzemijania. Zwracam uwagę na szerokie pojęcie piękna, jego pewnąniedefiniowalność i względność.

Kacper Kalinowski


Kobieta odrealniona, niczym bohaterka fantasy czy literatury spod znaku magicznego realizmu. Artysta niszczy granicę między tym co realne a tym co fantastyczne. „Swego czasu podjąłem próby uwolnienia się od teraźniejszości”. Iluzja iluzji, naśladownictwo naśladownictwa. Z pokorą rzemieślnika wciąż dąży do warsztatowej doskonałości.

Paweł Kotowicz


Paweł Kotowicz zabiera nas pod słońce Toskanii. Światło i klimat południa buduje kolorem, gestem pędzla, impastem… Niezmiennie urzeka poetyką swojego malarstwa czy to w pejzażach czy martwych naturach.

Andrzej Kozyra


Niewielkich rozmiarów, malowane z jubilerską precyzją. Świat pełen artefaktów pozostawionych i rozrzuconych w scenerii bajkowych miasteczek, morskich lub górzystych krajobrazów.

Daniel Krysta


Hiperrealizm industrialnych elementów na fakturowych tłach; surowy loftowy charakter przełamują intensywne barwy.

Wiesław Kwak


Malarstwo Wiesława Kwaka

Jeremi Lorek


Malarstwo Jeremiego Lorka, Jeremi Lorek malarstwo

Maria Lorek


Maria Lorek malarstwo

Masakazu Miyanaga


Masakazu Miyanaga - artysta urodzony i wykształcony w Japonii, w krakowskiej ASP poznawał tajniki konserwatorskie. Europejską, klasyczną technikę, jaką jest tempera na desce, łączy z formą dzieł zainspirowaną japońską szkołą Rinpa. W jego obrazach przenikają się kultury: łacińska i japońska.

Jerzy Rojkowski


Nazwisko Jerzego Rojkowskiego może kojarzyć się z szeroko rozumianym street-artem i graffiti jednak zajmuje się również malarstwem sztalugowym oraz projektowaniem graficznym. Jerzy Rojkowski jest absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2007).

Katarzyna Stelmach


Katarzyna Stelmach Artystka łączy motywy i wzory art déco, a zgeometryzowane formy i ornamentalne kompozycje harmonizuje doskonale dobranymi barwami.

Urszula Tekieli


Malarstwo Urszula Tekieli

Halina Tymusz


Zaduma, delikatność, czasem zadziorność dziewczęcych postaci oświetlonych bocznym, miękkim światłem; holenderskie reminiscencje.

Janusz Wątor


Rzeźba współczesna Janusza Wątora. Rzeźba z brązu, drewna i aluminium, Aniołki na poduszkach. Anioły